Геотермальні теплові насоси

Ефективність геотермальних теплових насосів

На сьогоднішній день геотермальні теплові насоси є найбільш ефективним теплогенератором в опалювальній техніці. Теплові насоси дозволяють повністю піти від використання газу на опалення та гаряче водопостачання, і дають можливість охолоджувати приміщення в літній період. Геотермальний тепловий насос – це інвестиція в ваше спокойcтвіе в майбутньому.

Ефективність геотермальних теплових насосів

Показником ефективності теплових насосів є коефіцієнт перетворення СОР. Він показує яка кількість тепла видає тепловий насос в систему опалення при використанні 1 кВт електроенергії. Для геотермальних теплових насосів СОР коливається від 3,5 до 4,5. Іншими словами:

  • споживана енергія дорівнює 1 кВт;
  • одержувана теплова енергія становить 3,5 до 4,5 кВт.

СОР залежить від конструкції теплового насоса і умов його роботи. Чим нижче температура що подає теплоносія в систему опалення, тим вище СОР. Таким чином, найкраще теплові насоси працюють з низькотемпературними системами опалення. До таких відносяться теплі підлоги.

Вартість котельної на геотермальному тепловому насосі
СОР геотермального теплового насоса в середньому за опалювальний період дорівнює 4. Наприклад, у повітряних теплових насосів в умовах клімату Київської області середньорічний СОР дорівнює 2,5 – 2,8.

Вартість топкової на геотермальному тепловому насосі

В даний час вартість топкової з геотермальним тепловим насосом досить висока.

До складу системи входять сам тепловий насос, буферна ємність, бойлер для гарячої води, автоматика, свердловинні зонди, екологічно чистий пропіленгліколь для заповнення зондів, мідь і запірна арматура. По роботах левову частку становить буріння свердловин. Це обладнання підбирається під кожен об’єкт з урахуванням поставлених завдань і потужності теплового насоса.
Як вибрати геотермальний тепловий насос
Наведемо приклад вартості типової топкової з німецьким геотермальним тепловим насосом Vaillant geoTHERM або шведським NIBE і обладнанням топкової під ключ:

  • 10 кВт теплової потужності (будинок до 200 м2) – 14 000 €;
  • 14 кВт теплової потужності (будинок до 280 м2) – 17500 €;
  • 17 кВт теплової потужності (будинок до 350 м2) – 21 000 €;

Детальний кошторис на Ваш тепловий насос можна отримати після зустрічі з нами і визначення концепції топкової і формату системи опалення. При порівнянні пропозицій різних компаній звертайте увагу на кількість свердловин, виробника пропиленгликоля і якості геотермальних зондів – це ті моменти, завдяки яким виграються тендери недобросовісними фірмами. кращі моделіЧи не пробуривши потрібний метраж свердловин ви ризикуєте отримати тепловий насос меншої потужності, або отруїти всю грунт навколо при витоку низькоякісного пропиленгликоля з грунтових зондів.

Як вибрати геотермальний тепловий насос?

На найпершому етапі – етапі проектування необхідно вибрати модель теплового насоса. Цей вибір залежить від багатьох факторів: особливостей опалювального будинку, режимів роботи системи опалення та гарячого водопостачання, номінальної потужності. Ми рекомендуємо геотермальні теплові насоси Vaillant (Німеччина), або Nibe (Швеція).

Серед їхніх переваг: невисокі показники вібрації і шуму, простота в експлуатації, стильний дизайн і краще співвідношення ціна/якість. У Nibe існують моделі з вбудованим бойлером, що дозволяє заощадити місце в топкової, і моделі з інверторним компресором.

Дізнатись більше про кращі геотермальні теплові насоси