Повітряні теплові насоси

Повітряні теплові насоси мають більш доступну ціну у порівнянні із геотермальними тепловими насосами, а також відносно високий середньорічний коефіціент перетворення СОР (Coefficient of Performance – англ., або коефіціент продуктивності). Саме ці фактори спричиняють широке застосування повітряних теплових насосів як при створенні нових систем опалення, так само і при модернізації вже застарілих опалювальних систем. Термін окупності повітряних теплових насосів є меншим за геотермальні, завдяки чому повітряні теплові насоси мають найвищій темп продажів серед усіх видів теплових насосівю

Встановлення повітряних теплових насосів у Києві та Київській області

Встановлення повітряних теплових насосів у Києві

Головною особливістю повітряних теплових насосів є зниження потужності та COP при зниженні вуличної температури. Більшість теплових насосів працюють тільки за температури вищої за -15 С°, тому застосування їх у нашому регіоні не є доцільним. Єдиним тепловим насосом, що працює аж до температур у -28 С° за технологічним паспортом (а фактично аж до -32 С°) є MITSUBISHI ZUBADAN. Повітряний тепловий насос із технологією ZUBADAN працює до -15 С° без втрати потужності взагалі, він є чудовою альтернативою геотермальному тепловому насосу. Сучасна автоматика MITSUBISHI дозволяє за низьких температур запускати додатковий нагрівач у додачу до теплового насосу. Аналогів тепловому насосу ZUBADAN на сегодняшній день просто немає.

Принцип дії повітряного теплового насоса MITSUBISHI ZUBADAN

Принцип роботи повітряного теплового насоса (повітря – вода) наступний: зовнішній блок продуває через себе певний об’єм повітря відбираючи тепло, і переносить його в теплообмінник, встановлений в будинку. Основна відмінність повітряного теплового насоса від геотермального – коефіцієнт потужності СОР залежить від температури зовнішнього повітря. У літній час при роботі повітряного теплового насоса на нагрів гарячої води в бойлері СОР може досягати 5 градусів за Цельсієм, а в мороз – 20, СОР буде приблизно 1,5.

Принцип роботи повітряного теплового насоса

З огляду на тривалість стояння температур у зимовий період, середньорічний СОР повітряного теплового насоса MITSUBISHI ZUBADAN в нашому регіоні становить 2,6 – 2,8. Такі високі показники енергоефективності, в поєднанні з демократичною вартістю роблять вибір повітряного теплового насоса відмінним варіантом.

Технологія ZUBADAN дозволяє забезпечити повітряному тепловому насосу постійну теплопродуктивність до температури — 20 С°. Технічно це забезпечує другий вхід компресора — лінія інжекції, яка при зниженні температури починає додавати в компресор необхідну кількість хладогенту, підтримуючи основну лінію всмоктування. Таким чином підтримується необхідна витрата газу через компресор. Технологія ZUBADAN перетворює спіральний одноступеневий компресор в двоступеневий.

Повітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN в новій системі опалення

MITSUBISHI ZUBADAN в новій системі опаленняПовітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN в новій системі опалення дозволить уникнути використання газу і отримувати тепло із середньорічним СОР 2,6 – 2,8. Така система буде приблизно в 2 рази дешевше опалювальної системи із геотермальним тепловим котлом та буде мати достатньо високий СОР при правильному проектуванні всієї системи опалення будинку. Система опалення повинна бути низькотемпературна (тепла підлога, радіатори збільшеної потужності) і будівля повинна бути добре утеплено. Повітряний тепловий насос встановлюється з додатковим нагрівачем, який автоматично включається у разі нестачі тепла в системах опалення та ГВП. Найбільш доцільно використовувати в догрів електрокотел – це дозволить підключити пільговий тариф по електроенергії для електроопалення. При наявності басейну, в якості догрівача краще застосувати газовий котел. Відносна простота в монтажі, у порівнянні з геотермальними тепловими насосами, дозволяють виробляти установку системи набагато швидше і з меншою вартістюю

Повітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN при реконструкції системи опалення

Повітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN ідеальне рішення для існуючої системи. Для установки потрібно мінімум змін, в котельній встановлюється тільки теплообмінник, запірна арматура і насос – обладнання займає досить мало місця. Автоматика MITSUBISHI дозволяє давати сигнал на включення будь-якого існуючого котла, використовуючи його як піковий догрівач. Навіть у випадку існуючої високотемпературної системи опалення тепловий насос може забезпечувати будинок теплом до температури – 5-10 С°, і при подальшому зниженні температури запускати основний котел. Основні переваги повітряного теплового насоса MITSUBISHI ZUBADAN при модернізації топкової:

 • високий коефіцієнт перетворення
 • електрична потужність, необхідна для роботи теплового насоса в 2,5-3 рази менше в порівнянні з електрокотлом
 • простота установки зовнішнього блоку і мінімальні зміни в конфігурації топкової
 • широкі можливості автоматики для інтеграції в існуючу систему
 • відсутність необхідності порушення ландшафту або інтер’єру будинку.

Ефективність і довготривалість повітряного теплового насоса MITSUBISHI ZUBADAN

Воздушные тепловые насосы - установка в загородном доме
Повітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN має середньорічний коефіцієнт перетворення 2,8. При використанні пільгового тарифу на електроенергію для електроопалення вартість 1 кВт тепла в зимовий період складе 0,08-0,1 грн. На сьогоднішній день вигіднішим є тільки геотермальний тепловий насос. У разі відсутності пільгового тарифу, вартість 1 кВт тепла складе 0,46 грн. Звідси виходить, що оптимальна схема установки топкової це повітряний тепловий насос MITSUBISHI ZUBADAN + електрокотел. При використанні газового котла, як піковий доводчик для теплового насоса ви втрачаєте пільгового тарифу. Повітряний тепловий насос не потребує обслуговування, як газовий котел. Потрібно стежити за чистотою зовнішнього блоку і очищати його від снігу або листя. Термін служби компресора (найдорожчою складовою теплового насоса) 30 років.

Ціна повітряного теплового насоса MITSUBISHI ZUBADAN

стоимость с тепловым насосом MITSUBISHI ZUBADANНайдорожчим компонентом топкової з повітряним тепловим насосом MITSUBISHI ZUBADAN є зовнішній блок. Нижче наведено їх роздрібні ціни основного обладнання:

 • Ціна зовнішнього блоку PUHZ-SHW80VHA (220 В; 8,0 кВт) — 7160 $
 • Ціна зовнішнього блоку PUHZ-SHW112VHA (220 В; 12,0 кВт) — 7 986 $
 • Ціна зовнішнього блоку PUHZ-SHW112YHA (380 В; 12,0 кВт) — 8 650 $
 • Ціна зовнішнього блоку PUHZ-SHW140YHA (380 В; 14,0 кВт) — 9 357 $
 • Ціна зовнішнього блоку PUHZ-SHW230YHA (380 В; 23,0 кВт) — 15080 $
 • Ціна контролера PAC-IF031B-E с пультом управления – 1 996 $
 • Ціна зовнішнього теплообмінника Alfa Lаval — 700 Євро

Вартість топкової з повітряним тепловим насосом розраховується індивідуально для кожного проекту. Проект і кошторис ми робимо безкоштовно після нашої зустрічі. Нижче наведені приблизна вартість готової топкової під ключ з тепловим насосом MITSUBISHI ZUBADAN:

 • 8 кВт теплової потужності (будинок до 160 м2) – 10 000 $
 • 12 кВт теплової потужності (будинок до 250 м2) – 12 000 $
 • 14 кВт теплової потужності (будинок до 350 м2) – 13 000 $
 • 23 кВт теплової потужності (будинок до 400 м2) – 19 000 $
 • 46 кВт теплової потужності (будинок до 800 м2) – 43 000 $
 • 69 кВт теплової потужності (будинок до 1200 м2) – 58 000 $
 • 92 кВт теплової потужності (будинок до 1600 м2) – 75 000 $

Встановлені теплові насоси

Встановлені теплові насоси MITSUBISHI ZUBADAN на наших об’єктах у Київській області

Нашою компанією на поточний момент встановлено 12 повітряних теплових насосів MITSUBISHI ZUBADAN. Перша встановлена система пропрацювала вже 3 зими, включаючи зиму 2011-2012 року, коли температура опускалася до -35 С°. Протягом тижня стояла температура нижче -22 С° і теплові насоси не відключалися. За весь час роботи у нас не було жодного аварійного випадку з повітряними тепловими насосами. Це доводить надійність техніки MITSUBISHI ZUBADAN.