2020 рік Проект “Плюти” – котедж 280 м2 – тепловий насос NIBE 17 кВт

Новий котедж 280 м.кв, 2 поверхи, добре утеплений, з великою площею скління, на березі затоки з високим рівнем грунтових вод. Будинок планується здавати як комфортне заміське житло, тому важлива низька вартість на експлуатаційні витрати. Замовником ставилося завдання:

  • отримати високий рівень комфорту в будинку, як взимку так і влітку (режими опалення / охолодження / достатній обсяг гарячої води)
  • забезпечити мінімально можливі експлуатаційні витрати на опалення, охолодження будинку влітку, приготування гарячої води.
  • застосувати можливі засоби для зменшення бюджету.
  • надати повний комплекс послуг, з загальною відповідальністю, за проектування, монтаж і сервіс по системам опалення, охолодження, водопостачання, каналізації.

Основою системи обраний геотермальний тепловий насос NIBE F1145 17 кВт (Швеція). Тепловий насос не інверторний, але має один з найвищих COP (ККД), оснащений частотними насосами, додатковими тенами 9 кВт, дуже тихий, має базову підключення до мережі інтернет. Роботу теплового насоса забезпечують 5 геотермальних свердловин по 70 м. Зонди оснащені заводськими ізраїльськими наконечниками PLASSON. Геотермальний контур заповнений екологічно чистим, харчовим пропіленгліколем. Приготування гарячої води забезпечує бойлер непрямого нагріву зі збільшеним теплообмінником 400 л. Чеський бойлер має приємну ціну і необхідні характеристики. Для забезпечення режиму охолодження будинку влітку, використовується гідравлічний блок активного / пасивного холоду. Для зниження бюджету, виготовлений аналог заводського блоку із значно меншою вартістю. Всі характеристики блоку, повністю відповідають заводським характеристикам. Блок дозволяє виробляти охолодження влітку в двох режимах:

1. Пасивне охолодження, практично безкоштовне, коли працює 1 циркуляційний насос (невелика потреба в охолодженні).
2. Активне охолодження, коли працює компресор теплового насоса (велика потреба в охолодженні)Перехід в режими активного / пасивного опалення відбувається автоматично. Буферна ємність 250 л- є невеликим акумулятором тепла / холоду.

В якості резервного котла встановлен електричний котел Bosch 17 кВт. Тепловий насос контролюється і управляється через інтернет. Система опалення будинку – низькотемпературна, для забезпечення нагріву на мінімально можливих температурах. Такий режим опалення забезпечує високий COP (ККД) теплового насоса. Отопленіе проводиться контуром настінних фанкойлів і контуром теплої підлоги. Теплими підлогами обігрівається велика частина будинку. Настінні фанкойли працюють в автоматичному режимі, як на опалення, так і на охолодження влітку. Необхідно встановити температуру приміщення і фанкойл буде його забезпечувати. Фанкойли дозволяють швидко нагрівати або охолоджувати приміщення.

Тепловий насос підключений до інтернету, що дозволяє віддалено контролювати і управляти системою опалення. У разі аварійних ситуацій (як правило відсутність електрики), повідомлення відразу надходять на особисті телефони власників, і сервісної служби.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу