Проект “Круглик” – котедж 240 м2 – геотермальний тепловий насос NIBE 12 кВт

Новий котедж 240 кв.м. Встановлено низькотемпературна система опалення на геотермальному тепловому насосі NIBE (Швеція) 12 кВт.

Функції теплового насосу:

 • опалення (контур радіаторів, контур теплої підлоги)
 • гаряче водопостачання, циркуляція ГВС
 • віддалений контроль та керування через інтернет.

Замовниками був куплений готовий будинок без оздоблення та внутрішніх інженерних мереж. Рішення про те, що будинок буде опалюватися тепловим насосом, вже було прийнято. При зверненні до нас питання полягало у виборі типу теплового насоса (повітряний / геотермальний), виробника і моделі. Загальні вимоги до теплового насосу ставились наступні: висока ефективність в роботі, надійність, компактність обладнання (приміщення топкової не є вмістким), функціональність за розумну вартість. В підсумку було прийнято рішення про встановлення геотермального теплового насоса, тому що він забезпечує постійно високий коефіцієнт перетворення COP протягом всього року, що забезпечує мінімальні витрати на опалення. З виробників кращих теплових насосів NIBE (Швеція), OCHNER (Австрія), VIESSMANN, VAILLANT (Німеччина) вибір був зроблений на користь теплового насоса NIBE F1145 12 кВт.

NIBE – лідер №1 у виробництві теплових насосів:

 • має високий COP;
 • автоматику із найширшими можливостями налаштування;
 • кольоровий дисплей з інформаційним блоком допомоги по кожній із сторінок;
 • з’ємний модульний компресорний блок забезпечує низький рівень шуму та вібрації (частотні насоси розсільного та опалювального контурів, компресор, випарник та конденсатор);
 • вбудований додатковий нагрів з модуляцією потужності 1-9 кВт;
 • базовий контроль і управління через інтернет;
 • компактний корпус;
 • збалансована ціна в порівнянні з іншими виробниками.

Остаточне рішення про застосування цієї моделі Замовник прийняв після огляду діючих наших систем опалення що використовували даний тепловий насос. Низькотемпературна система опалення проектувалася виходячи з робочих характеристик даного теплового насосу.

Тепловий насос і система опалення були встановлені і запущені протягом 45 днів. Складнощі виникали на етапі буріння свердловин зондів через те, що ділянка складається з декількох рівнів. Застосування компактної бурової установки на гусеничному ходу дозволило вирішити цю проблему.

Технічні характеристики системи опалення

Низькотемпературна система опалення із геотермальним тепловим насосом NIBE F1145 (Швеція) 12 кВт, з 4 геотермальними свердловинами по 70 м. У кожній свердловині розміщені по два геотермальних зонда із заводськими наконечниками – для збільшення теплообміну та надійності. Первинний контур заповнений екологічно чистим бельгійським пропіленгліколем. Тепловий насос забезпечує опалення будинку та приготування гарячої води в 300 л. бойлері зі збільшеним теплообмінником.

Погодозалежна автоматика керує роботою теплового насосу, контуром радіаторів, контуром гарячого водопостачання, циркуляції ГВП. Тепловий насос має базове підключення до мережі інтернет, що дозволяє безкоштовно та віддалено контролювати роботу системи опалення. Абонентна плата в 17 євро дозволяє не тільки контролювати, а й дистанційно керувати системою опалення з будь-якого мобільного пристрою чи ПК.

Параметри геотермального теплового насосу NIBE F1145 12 кВт:

COP – 4,79 (при 0/35 ° С); максимальна температура подачі 65 ° С (від компресора); температура гарячої води до 56 ° С (від компресора); насоси розсільного та опалювального контурів з частотним регулюванням; є можливість застосування вбудованого електричного нагрівача 1-9 кВт. Є базове підключення до мережі інтернет; проста прошивка і оновлення програмного забезпечення через USB роз’єм.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу