Монтаж систем водопостачання

Забезпечення будинку холодною і гарячою водою, відведення використаної води – задача не менш важлива, ніж опалення будинку. Наявність чистої холодної та гарячої води у достатньому обсязі та відмінно діючої каналізації – це основа комфортного проживання у будинку чи квартирі. Правильно спроектовані та змонтовані системи водопостачання та каналізації забезпечать не лише комфорт, але й захистять будинок від протікань систем водопостачання та відведення.

Монтаж систем водопостачання має ряд особливостей, які необхідно враховувати. Для забезпечення комфорту, в першу чергу, завжди забезпечується приготування гарячої води, після чого забезпечується опалення (пріоритет гарячого водопостачання). Система водопостачання, на відміну від замкнутої системи опалення, знаходиться під постійним тиском, що в разі аварійної ситуації, призводить до дуже великого збитку. Тому, монтаж системи водопостачання повинен проводиться з якісних матеріалів професійними монтажниками.

 


Головні завдання водопостачання,
які ми вирішуємо!

задачи в водоснабжении
 • Задача: Відсутність перепадів температури і тиску при користуванні гарячою водою в кількох точках.
  Рішення: Встановлюємо ємнісний накопичувач (бойлер) і додатковий гідроакумулятор на систему гарячого водопостачання.
 • Задача: Забезпечення чистої холодної води із достатнім напором усії приборів водозабору
  Рішення: Встановлюємо фільтр на вводі води в будинок, за наявності свердловини монтуємо глибинний насос і гідроакумулятор, підбираємо діаметри труб відповідно до кількості точок водорозбору.
 • Задача: Миттєве отримання гарячої води при відкритті крана
  Рішення: Монтаж системи рециркуляції гарячої води з можливістю программаціі за часом доби.
 • Задача: Безпека й ремонтопридатність систем водопостачання
  Рішення: Встановлюємо блок перекривають кранів на кожен санвузол, монтуємо групу безпеки бойлера.
 • Задача: Економічність системи
  Рішення: Труби гарячого водопостачання та рециркуляції укладаємо в утеплювач, встановлюємо бойлер непрямого нагріву.
 • Задача: Безвідмовна робота каналізації
  Рішення: При монтажі дотримуємося оптимальний ухил каналізаційних труб, використовуємо коліна під 90 у виняткових випадках. Монтаж фанових труб.
 • Задача: Ремонтопридатність систем каналізації
  Рішення: Установка в певних місцях ревізій.

Етапи установки системи водопостачання

Монтаж систем водопостачання – складний процес, він вимагає обов’язкової участі кваліфікованих майстрів. В іншому випадку ви ризикуєте отримати систему з постійними перепадами напору води або його повною відсутністю.

Увесь процес установки можна розділити на кілька основних етапів:

 • Для початку буде потрібно встановити спеціалізоване насосне обладнання, за допомогою якого і буде подаватися вода. Слід зазначити, що якщо робиться водопостачання приватного будинку, який буде грати тільки роль дачі, то цілком достатньо не свердловини, а звичайного колодязя з забором води через насосну станцію.
 • Далі при монтажі системи водопостачання необхідно, в обов’язковому порядку, передбачити систему фільтрів для очищення води.
 • Для забезпечення постійного тиску в трубах до водопровідної системи слід підключити гідроакумулятор.
 • Монтаж водопостачання для великих об’єктів неодмінно повинен включати в себе резервуари, які будуть здатні забезпечити необхідну кількість води у разі непередбачених обставин чи поломок.
 • На останньому етапі монтується все сантехнічне обладнання та перевіряється працездатність всієї системи в цілому.
 • В деяких випадках система водопостачання будинку включає в себе систему пожежогасіння та автоматичного поливу – це треба враховувати на етапі підбору насосного обладнання.

Потрібно розуміти, що гаряче водопостачання будинку взаємопов’язане з системою опалення будинку і проектувати ці системи потрібно разом.