Монтаж повітряних теплових насосів

Повітряні теплові насоси мають істотно нижчу ціну у порівнянні із геотермальними тепловими насосами, а їх середньорічний коефіцієнт перетворення (COP) є достатньо високим. Ще однією перевагою теплових насосів даного типу є той факт, що вони здані забезпечити активне охолодження навіть у базовій комплектації. Інтелектуальна система очистки теплообмінника від обмерзання дозволяє ефективно використовувати ці прилади за високої вогкості та від’ємних температур. Саме ці фактори сприяють активному використанню повітряних теплових насосів у монтажі нових систем опалення, а також під час модернізації застарілих.

Установка повітряних теплових насосів у Києві та Київській області

Головною відмінністю повітряних теплових насосів від геотермальних є їх нижча вартість, а також їх менша ефективність за низьких температур повітря. У той самий час, середньорічний коефіцієнт ефективності COP залишається достатньо високим (вище за 3), що забезпечує більш ефективну роботу даного теплового насоса у порівнянні із будь яким іншим типом системи опалення. Саме тому у нашому регіоні в основній температурній зоні (до -15С°) використання повітряних теплових насосів є економічно виправданим. За нижчих температур система опалення автоматично переключається на додатковий обігрів.

Більшість теплових насосів даного типу забезпечують обігрів за температур ззовні до -20 С° (Mitsubishi ZUBADAN до -30 С°), після чого система опалення переходить на додатковий обігрів газовим, електричним, твердопаливним та ін. видами котлів.

Система отопления на воздушном гибридном тепловом насосе

Якщо у системі другим джерелом тепла використовується газовий конденсаційний котел, такі системи опалення називають гібридними (2 типи енергоносіїв – електроенергія/газ). Сучасні гібридні теплові насоси при виборі джерела тепла для системи опалення враховують не тільки температуру зовнішнього середовища, а й діючі тарифи на енергоносії – електроенергію та газ. Таким чином повітряний тепловий насос забезпечує генерацію тепла у найбільш економний спосіб. Для прикладу, можна навести розумні теплові насоси компанії BUDERUS (Німеччина) та ZUBADAN (Японія).

Повітряний тепловий насос не потребує обслуговування, на відміну від газового котла. Проте, потрібно слідкувати за чистотою зовнішнього блоку, відчищати його від бруду та листя. Термін роботи компресора (найдорожчої складової теплового насосу) складає 30 років.

Схема, принцип роботи, особливості повітряних теплових насосів для роботи у нашому регіоні

Монтаж воздушного теплового насоса в Киеве
Установка воздушного теплового насоса в Киеве

Повітряний тепловий насос (повітря – вода) складається із зовнішнього та внутрішнього блоків. Зовнішній блок продуває крізь себе повітря, відбираючи тепло, та передає його у внутрішній блок, розташований в будинку. Внутрішній блок, в залежності від застосованої схеми, може мати різні конфігурації. Він виконує наступні функції: передача та розподілення тепла у систему опалення, нагрів гарячої води, підключення додаткового нагріву, переключення у режим охолодження.

Дуже важливим моментом у схемі повітряного теплового насосу є місце розташування теплообмінника. Від цього залежить який теплоносій (вода чи фреон) буде застосований під час транспортування тепла від зовнішнього блока до внутрішнього. Ми встановлюємо повітряні теплові насоси із теплообмінником, вмонтованим разом із внутрішнім блоком (всередині будинку), до якого транспортує тепло фреоновий контур. Це забезпечує захист системи опалення від замерзання навіть за довгого перебування у відключеному стані взимку. Таку схему складніше монтувати, але вона повністю захищає систему опалення від можливого виходу з ладу через відключення зовнішнього блоку.

Установка теплового насоса Киев
Монтаж теплового насоса Киев
Монтаж теплового насоса Киев
Тепловой насос монтаж

Повітряний тепловий насос при модернізації існуючої системи опалення

Повітряний тепловий насос – ідеальне рішення для модернізації існуючої системи опалення. Встановлення теплового насосу дозволить істотно знизити витрати на опалення та підігрів води. Для монтажу не знадобиться багато змін у системі, що дозволить швидко та ефективно модернізувати систему опалення. Зовнішній блок встановлюється на стіну будинку поблизу котельної. Через стіну вводиться у будинок фреоновий нагрівальний контур та підключається до компактного внутрішнього блоку, який, у свою чергу, підключається до існуючої системи опалення.

Навіть якщо існуюча система опалення проектувалась як високотемпературна, тепловий насос може забезпечувати будинок теплом до температури ззовні –8-10 С°, а за подальшого зниження температури – запускати існуючий котел. Автоматика повітряного теплового насоса самостійно проводить включення будь-якого існуючого у системі котла опалення коли тепла самого насосу не достатньо. Встановлення повітряного теплового насосу – одне з найефективніших і швидко впроваджувальних рішень при модернізації застарілої системи опалення.

Повітряний тепловий насос у новій системі опалення

Повітряний тепловий насос у новій системі опалення дозволяє відмовитись від використання газу і отримувати тепло із середньорічним COP 2.6 – 3. Така система буде приблизно у 2 рази дешевше за систему із геотермальним тепловим насосом та мати достатньо високий коефіцієнт ефективності, за умови правильного проектування усієї системи опалення в цілому. Будівля повинна бути добре утепленою, система розраховується та проектується на низькі температури подачі (тепла підлога, теплі стіни, радіатори збільшеної потужності). Повітряний тепловий насос встановлюється із додатковим нагрівачем, який автоматично вмикається якщо у системі опалення та гарячого водопостачання недостатня температура. За необхідності, активується режим охолодження.

Монтаж теплового насоса в Киеве

У якості додаткового джерела тепла найчастіше використовуються вбудовані тенти внутрішнього блоку. Якщо встановлено газовий конденсаційний котел, то найновіші моделі теплових насосів можуть робити переключення виходячи із розрахунку мінімальної вартості опалення (роблячи розрахунок із використанням діючих тарифів на енергоносії). Відносна простота у встановленні (у порівнянні із геотермальними тепловими насосами) дозволяють проводити установку системи набагато швидше і з меншими витратами.

Вибір моделі повітряного теплового насосу

На відміну від геотермальних теплових насосів, серед виробників повітряних – обрати беззаперечного лідера набагато складніше. Багато залежить від параметрів опалювального будинку, потрібної теплової потужності, режимів роботи системи які будуть закладені при проектуванні. Також важливі наявність необхідних функцій теплового насосу, умов розміщення та вимог до зовнішнього блоку, цінова категорія обладнання. У кожному конкретному випадку ми пропонуємо найбільш виправдане обладнання різних виробників.

Виходячи із власного багаторічного досвіду та аналізу роботи обладнання різних виробників, ми застосовуємо повітряні теплові насоси таких виробників: MITSUBISHI ELECTRIC серія ZUBADAN (Японія); BUDERUS/BOSCH (Німеччина); NIBE моделі AMS 10, F2120 (Швеція); MYCOND (Великобританія); HITACHI (Японія). Із обладнанням цих виробників ви отримаєте ефективне та надійне опалення у будинку.

Ціна повітряних теплових насосів та вартість системи опалення із тепловим насосом

Вартість системи опалення з повітряним тепловим насосом розраховується індивідуально для кожного конкретного будинку. Залежно від того, як добре утеплений будинок та які функцій повітряного теплового насоса будуть потрібні власнику (опалення, охолодження, ГВП, нагрівання басейну тощо), визначаються характеристики режимів роботи системи, після чого розробляється проект і поелементно кошторис. Проект для наших замовників ми виконуємо безкоштовно.

Тепловой насос установка Киев
Установка теплового насоса в Киеве

Для прикладу можна розглянути ціни на базовий комплект обладнання із повітряним тепловим насосом NIBE AMS 10 (Швеція), в комплектації BASIC SPLIT при якій теплообмінник фреон/вода встановлений у внутрішньому блоці. Така комплектація виключає можливість заморожування зовнішнього блоку при аварійній відсутності живлення. У комплект входить зовнішній блок AMS10, внутрішній блок HBS 05, автоматика управління тепловим насосом SMO 20. Роздрібна вартість комплектів становить:

  • 8 кВт (будинок до 150 м кв) – 4403 Євро;
  • 12 кВт (будинок до 200 м кв) – 5121 Євро;
  • 16 кВт (будинок до 300 м кв) – 6582 Євро.

Залежно від схеми і функцій теплового насоса можуть знадобитися додаткові елементи.

Встановлені теплові насоси на наших об’єктах в Київській області

Нашою компанією встановлено більше 20 повітряних теплових насосів, включаючи системи опалення у каскаді з декількох теплових насосів. Перша наша система на двох повітряних теплових насосах ZUBADAN була встановлена в 2010 році. Система безаварійно працює з моменту запуску, включаючи зиму 2011-2012 року, коли температура опускалася до -35 С°. За весь час роботи у нас не було жодного аварійного випадку з повітряними тепловими насосами. Це і є свідченням для нас того, що такі насоси забезпечують ефективне і безаварійне опалення.


Дізнайтесь вартість системи опалення на базі повітряного теплового насосу для вас.

Зателефонуйте та отримайте всю необхідну інформацію стосовно встановлення повітряного теплового насосу для вашого будинку:

  • можливість та доцільність
  • оріентовну вартість монтажу
  • щомісячну вартість опалення та підігріву води
  • час окупності вартості повітряного теплового насосу

Дзвоніть:

(063) 155-88-81
(044) 361-78-87