Геліосистема для підтримки опалення та підігріву води в басейні

Працюючи на систему опалення, геліоустановка має можливість покривати тільки деяку частину від загальних тепловтрат приміщення. Найефективніше її використовувати в осінній і весняний період, оскільки в зимовий час

показники зменшуються в зв’язку з незначною активністю сонця. Сонячні батареї, що підтримують системи опалення та нагрів води, в середньому, здатні покривати близько 10-30% від загального споживання тепла.

У придатних для опалення геліосистемах використовуються трубчасті вакуумні колектори, які мають значно більшу потужність, якщо порівняти їх з плоскими сонячними колекторами. Саме через вакуумну ізоляцію трубчасті колектори найкращим чином підходить для тих випадків, коли необхідно домогтися високих температур лінії подачі, а температура навколишнього середовища порівняно низька. При використанні трубчастих колекторів та максимізованих поверхонь поля конвекторів, з’являється можливість збільшити ефективність роботи на опалення в зимовий період, проте в літній час з’явиться проблема надмірної кількості тепла, яке немає потреби витрачати на опалення. Оптимальним вирішенням цієї проблеми може стати підключення на жаркий період додаткового споживача тепла, наприклад, підігріву басейну.