Особливості в проектуванні і монтажі геотермального теплового насоса

Монтаж теплового насоса в порівнянні з котельнями на традиційних газових котлах відрізняється досить великими початковими витратами.Гарантувати якість монтажу вам можуть тільки професіонали, які мають високу кваліфікацію, які при вас продемонструють роботу готових опалювальних систем. Не слід вірити невідомим, які не мають достатнього досвіду компаніям. Краще віддавайте перевагу тим, хто встиг себе зарекомендувати на ринку послуг.

Існує два режими роботи теплового насоса і грунтових свердловин:

  1. Моновалентний режим, який означає, що єдиним генератором тепла, що покриває всі потреби, є тепловий насос.
  2. Бівалентний режим. В цьому випадку тепловий насос забезпечує лише 70% від необхідної кількості тепла і його слід доповнювати газом або електрикою, що підключаються, коли починаються найвищі навантаження на систему опалення (найчастіше це відбувається в мороз від -10 градусів). Цей режим забезпечує зниження вартості геотермального насоса, оскільки його потужність не така висока і використовується менше число свердловин. Завдяки цьому період окупності значно скорочується, оскільки додатковий обігрівач включається не так вже й часто, а якщо зима видається не дуже холодною, то і зовсім не включається.

Щоб СОР теплового насоса був максимально високим, слід проектувати низькотемпературні системи опалення, в яких температура подачі не перевищує 55 градусів, наприклад, такі як теплі підлоги, фанкойли або радіатори, що мають невисоку температуру подачі.