Типи радіаторів для опалення

Існують сталеві, біметалеві, чавунні і алюмінієві радіатори. Алюмінієві радіатори, через свої недоліки і неекологічность (детально розповімо при зустрічі в офісі) в Європі не застосовуються, і Ми також їх не використовуємо. Чавунні радіатори володіють низькими конвективними характеристиками, великим водонаповненням (падає економічність і зростає інерційність системи). Також відсутні моделі з нижнім підключенням. До плюсів можна віднести максимальний термін служби. Біметалеві радіатори мають сталевий внутрішній каркас і алюмінієвий корпус.

Конструкція радіаторів виключає контакт гарячої води і алюмінію дозволяючи застосовувати радіатори в системах опалення з тиском більше 10 атм. (багатоповерхові будинки). Також цей тип радіаторів застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю (басейни, лазні, гаражі), оскільки алюмінієвий корпус не боїться корозії. До недоліків біметалевих радіаторів можна віднести високу вартість, більш низькі конвективні характеристики порівняно зі сталевими радіаторами, відсутність нижнього підключення, варіанти висот обмежені 300 і 500 мм, секційна конструкція (10 секцій мають 18 внутрішніх з’єднань, стягнуті футорками).

Основним типом радіаторів для опалення, які використовують в котеджному будівництві є сталевий панельний радіатор. Він має найвищі конвективні характеристики, конструктивно є моноблоком без внутрішніх з’єднань, має мале водонаповнення, не вимагає хімічно підготовленого теплоносія, випускається з боковим і нижнім підключенням, з широким вибором по довжині, висоті, ширині. Всі типи сталевих радіаторів, передбачають можливість установки термостатичних головок (автоматично підтримують задану температуру в приміщенні). Недоліком є обмеження по установці у вологих приміщеннях і обмеження по зливу води з системи (внутрішня корозія).