2020 рік Проект “Royal Tower” – квартира 150 м2 – тепловий насос NIBE (Швеція) 12 кВт

Нова квартира в Києві 150 м.кв, три спальні, два сан.вузла, засклена лоджія, вітальня відкритого планування. Замовник визначив важливі завдання, які обов’язково повинні бути вирішені:

  • Встановити індивідуальну систему опалення та забезпечення гарячої води, з можливістю підключення до загальнобудинкових мереж опалення та гарячого водопостачання.
  • Забезпечити високий рівень комфорту в опаленні з водяними теплими підлогами, забезпечити охолодження кімнат влітку.
  • Забезпечити високу якість користувальницької і питної води.
  • Забезпечити низькі експлуатаційні витрати на опалення / охолодження квартири, нагрів гарячої води
  • Забезпечити регулювання температури в кожній кімнаті, включаючи управління через інтернет.

Цікавий і відповідальний проект, т.к монтаж проводиться в висотному будинку. Всі елементи систем, що застосовуються в проекті, мають високу якість і надійність: трубне устаткування, запірна і сполучна арматура, групи безопсності. Обмежена площа виділена для монтажу обладнання, змусило вибирати самі компактні варіанти.

В процесі проектування був обраний повітряний тепловий насос Nibe (Швеція) 12 кВт. Повітряний тепловий насос забезпечує опалення в зимовий період і охолодження квартири влітку. Зовнішній блок (відбирає тепло з повітря), був розміщений у відкритому сходовому проході. Внутрішній блок теплового насоса, встановлений в квартирі, був обраний з інтегрованим бойлером. Внутрішній блок теплового насоса суміщений з високоефективним бойлером 180 л, для приготування гарячої води. Невелика буферна ємність 120 л. служить накопичувачем тепло / холод (в залежності від режиму). Насосні групи забезпечують подачу тепла в системи теплої підлоги і стельових фанкойлів. Стельові фанкойли так само здійснюють охолодження квартири влітку.

Для забезпечення безпеки від аварій, встановлена ​​система антипотоп. Система автоматично відключає квартиру від подачі води у разі спрацювання датчиків протікання. Датчики протікання встановлені у всіх сан. вузлах, кухні, в тех. приміщенні де встановлено обладнання. Так само встановлена ​​автоматика підключення / відключення загальнобудинкових мереж опалення, гарячого водопостачання. Автоматика дозволяє вибирати від чого буде проводитися забезпечення квартири – індивідуальне опалення і гаряче водопостачання або будинкові мережі. Висока якість користувальницької води забезпечує компактна система водопідготовки яка забезпечує комплексну очистку. Питна вода очищається установкою зворотного осмосу з додатковим набором якісних минерализаторов.

Система опалення квартири низькотемпературна (водяна тепла підлога), що забезпечує високий ККД (СОР) теплового насоса. Охолодження квартири, в літній період, забезпечують стельові фанкойли. У зимовий період, стельові фанкойли можуть використовуватися для швидкого обігріву кімнат. Для можливості управляти температурою в кожній кімнаті квартири, була встановлена ​​бездротова система Danfoss. Система дозволяє управляти, програмувати і контролювати температури кімнат в квартирі і віддалено через інтернет.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу