2020 рік Проект “Золоче” – котедж 320 м2 – повітряний тепловий насос BOSCH 17 кВт, з сонячними колекторами

Новий котедж 320 м.кв, 2 поверхи, добре утеплений, з великою площею скління, з зовнішнім відкритим басейном. У процесі узгодження формату системи опалення, Замовник зупинився на варіанті з повітряним тепловим насосом. Основні вимоги які були важливі в цьому проекті:

  • Отримати на базі повітряного теплового насоса ефективну систему опалення з низькими експлуатаційними витратами. У той же час, при необхідності, забезпечити швидке нагрівання басейну до комфортних температур.
  • Забезпечити високий рівень комфорту в будинку, з охолодженням будинку в літній період
  • Забезпечити можливість регулювання температури в кожній кімнаті, включаючи управління через інтернет.
  • Надати повний комплекс послуг, з загальною відповідальністю, за проектування, монтаж і сервіс по системам опалення, водопостачання, каналізації.

Цікавий проект. Розглядаючи варіанти проектних рішень від різних виробників, було вибрано комплексне рішення від BUDERUS (BOSCH) Німеччина. Система об’єднує в один комплекс повітряний тепловий насос, газовий конденсаційний котел, сонячні колектори і забезпечує інтелектуальне управління ними в автоматичному режимі. Автоматика, аналізуючи зовнішню температуру і режим роботи, вибирає джерела тепла який забезпечує більшу ефективність. При виборі, також враховуються конкретні тарифи на електрику і газ. У систему входять:

  • повітряний тепловий насос BOSCH Compress 7000i 17 кВт з режимами тепло / холод
  • газовий конденсаційний котел BUDERUS 24 кВт
  • сонячні колектори BUDERUS Німеччина Logasol – 4 шт, забезпечують підтримку приготування гарячої води в 400 л. бойлері
  • автоматика управління Buderus

Повітряний тепловий насос є основою системи і забезпечує ефективне опалення взимку, охолодження влітку, нагрів басейну та приготування гарячої води (коли відсутній сонячна активність). Якщо при зниженні зовнішньої температури потужність і ефективність теплового насоса знижується, автоматично підключається газовий котел. Приготування гарячої води відбувається в комбінованому 400 л. бойлері. При сонячної активності гаряча вода нагрівається від сонячних колекторів, при його відсутності – від теплового насоса.

Система опалення будинку – низькотемпературна, що забезпечує високий COP (ККД) теплового насоса. Опалення проводиться теплими підлогами, а в зонах вікон до підлоги – внутрипідложні конвекторами. Охолодження влітку здійснюють настінні фанкойли. Нагрівання басейну здійснюється в автоматичному режимі, коли підтримується задана користувачем температура води в басейні. Управління та контроль системою опалення можливий через інтернет (iOS, Android). Для можливості управляти температурою в кожній кімнаті будинку, була встановлена ​​бездротова система Danfoss. Система дозволяє управляти, програмувати і контролювати температури в приміщеннях будинку віддалено через інтернет.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу