2021 рік Проект “Крюківщина” – котедж 150 м2 – тепловий насос NIBE 8 кВт

Новий невеликий котедж 150 м кв, 2 поверхи, добре утеплений, з великою площею скління. Замовником ставилося завдання:

  • отримати зважене рішення – поєднання по можливості низького бюджету з високою ефективністю системи опалення та гарячого водопостачання (низькі експлуатаційні витрати на опалення / ГВП)
  • можливість дистанційного керування опаленням будинку, підтримання знижених температур, коли сім’я проживає не в будинку
  • висока надійність геотермального контуру, як основного елементу системи, розрахованого на весь період експлуатації
  • надати повний комплекс послуг, з загальною відповідальністю, за проектування, монтаж і сервіс по системам опалення, водопостачання, каналізації

Цікавий проект. Відразу було вирішено, що економити ми будемо тільки на те, що не завдасть шкоди ефективності і надійності системи. Так само виключили варіанти установки китайських і українських теплових насосів через комплексного поєднання чинників (вартість, ефективність, надійність, сервісний супровід, гнучкість настройки автоматики, інтернет управління)

Основою системи був обраний геотермальний тепловий насос NIBE F1145 8 кВт (Швеція). Тепловий насос не інверторний, але має один з найвищих COP (ККД), оснащений частотними насосами, додатковими тенами 9 кВт, дуже тихий, має базову підключення до мережі інтернет. Відбір тепла з грунту виробляють 2 геотермальні свердловини по 90 м. Зонди оснащені надійними заводськими ізраїльськими наконечниками PLASSON. Зонди відразу заводяться в топкову, де розміщується гребінка зондів, що дозволяє відмовитися від облаштування вуличного колодязя. Геотермальний контур заповнений екологічно чистим, харчовим пропіленгліколем. Тепловий насос виконує тільки базові функції опалення та приготування гарячої води. Опалювальний контур включає контур радіаторів і контур теплих підлог. Були обрані насосни групи вітчизняного виробника оснащені ефективними насосами Grundfos. Для приготування гарячої води був обраний спеціалізований бойлер непрямого нагріву зі збільшеним теплообмінником 300 л. Чеський бойлер володіє приємною ціною, якістю і необхідними характеристиками.

Система опалення будинку – низькотемпературна, для забезпечення нагріву на мінімально можливих температурах. Такий режим опалення забезпечує високий COP (ККД) теплового насоса. Опалення проводиться контуром радіаторів і контуром теплої підлоги. Теплими підлогами обігрівається велика частина будинку. Радіатори встановлені в спальнях. Радіатори розраховані на температуру подачі теплового насоса.

Тепловий насос підключений до інтернету. Коли сім’я виїжджає на будинок, встановлюється комфортна температура в будинку. Весь інший час підтримується знижена температура. Всі аварійні повідомлення відразу надходять на особисті телефони власників (як правило відсутність електрики)

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу