Проект “Дарниця” – котедж 350 м2 – геотермальний тепловий насос NIBE F1155 16 кВт

Новий будинок 350 м2 Модернізація котельні – заміна газового котла на геотермальний, інверторний тепловий насос NIBE (Швеція), 16 кВт.

Функції теплового насоса:

  • опалення (контур радіаторного опалення, контур теплої підлоги 1 поверху, контур теплої підлоги 2 поверху)
  • гаряче водопостачання, циркуляція ГВС
  • віддалене керування системою опалення через інтернет

Цікавий об’єкт і ще більш цікавий Замовник. Чекаючи на СТО обслуговування автомобіля, Замовник потрапив на наш сайт, викликав таксі і приїхав в офіс. На цей момент закінчувалося будівництво будинку, була встановлена ​​низькотемпературна система опалення з газовим конденсаційним котлом і геліосистемою на гаряче водопостачання. Котельне обладнання ще навіть не запускалося і не ставилося на гарантію. Що змусило цього його піти на нові витрати?

Мотив Замовника: «У новому будинку буду жити я і сім’я сина. Я зрозумів, що наша система це хороший, вчорашній варіант. Я хочу мати систему з «запасом на майбутнє», без варіантів найближчій перебудови. Не знав, що сьогодні можна повноцінно опалювати будинок без газу, якість якого жахливе, без обов’язкового, щорічного сервісного обслуговування котла».

За 4 дні ми перевірили проект системи опалення на сумісність з тепловим насосом і склали кошторис. Будинок добре утеплений, система опалення низькотемпературна, грамотно спроектована і змонтована. Бурили свердловини паралельно двома установками, поки вдень не було морозів. Геотермальні свердловини забезпечили хороший знімання, завдяки високому рівню ґрунтових вод (3-4 метри). Монтаж повністю закінчили і запустили систему опалення через 2 тижні. Тепловий насос протягом всієї зими забезпечив комфортне, економічне опалення і приготування гарячої води повністю в моновалентному режимі (від компресора, без використання вбудованих ТЕНів)

Технічні характеристики системи опалення

Низькотемпературна система опалення, на геотермальному, інверторному тепловому насосі NIBE F1155 (Швеція) 16 кВт з п’ятьма геотермальними свердловинами по 65 м. У кожній свердловині розміщені по два геотермальних зонда із заводськими наконечниками, для збільшення теплос’ема і підвищення надійності. Тепловий насос забезпечує опалення будинку та приготування гарячої води в бойлері 300 л. Гаряча вода догрівається бойлером теплового насоса тільки в разі відсутності сонячної активності. При наявності сонячної активності гаряча вода готується бойлером геліосистеми. Погодозалежна автоматика управляє роботою теплового насоса, контуром радіаторів, контуром теплої підлоги 1 поверху, контуром теплої підлоги 2 поверху, контуром гарячого водопостачання, циркуляції ГВП. Тепловий насос має базову підключення до мережі інтернет, що дозволяє безкоштовно, віддалено контролювати роботу системи опалення. Абонентна плата в 17 євро дозволяє не тільки контролювати, а й дистанційно керувати системою опалення з телефону, ноутбука …

Параметри геотермального теплового насоса NIBE F1155: інверторний теплової насос16 кВт (працює із змінною потужністю яка потрібна в даний момент, що збільшує економічність, знижує шум і пускові струми); COP – 5,12 (при 0/35 ° С); максимальна температура подачі 65 ° С (від компресора); температура гарячої води до 56 ° С (від компресора); є можливість застосування вбудованого електричного нагрівача 2/4/6/9 кВт. Є базове підключення до мережі інтернет.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу