Проект “Мархалівка” – котедж 250 м2 – геотермальний тепловий насос NIBE 12 кВт

Новий котедж 260 м2 Встановлено низькотемпературну систему опалення на геотермальному тепловому насосі NIBE (Швеція) 12 кВт.

Функції теплового насосу:

  • опалення (контур радіаторів, контур теплої підлоги)
  • гаряче водопостачання, циркуляція ГВС
  • віддалений контроль системи через інтернет.

Замовники – молода сім’я, прийняли рішення встановити систему опалення свого будинку на геотермальному тепловому насосі не дивлячись на те, що батьки їх відмовляли. Рішення було прийнято остаточно після огляду кількох об’єктів на теплових насосах схожого формату, спілкування з господарями, що користуються системами вже не один рік. Вирішальними факторами при виборі стали висока безпека будинку (через повну відмову від використання газу) і низькі експлуатаційні витрати на опалення. Для спокою старшого покоління заклали можливість установки твердопаливного котла. Особливістю даного проекту стало нестандартне розташування свердловин з геотермальними зондами на ділянці через особливість форми самої ділянки та обмеженого місця для буріння. Питання вирішилося розміщенням гребінки зондів в котельні і установкою на кожен контур геотермального зонда витратомірів для можливості гідравлічного балансування контуру. Гребінку зондів і контур в котельні добре утеплили щоб уникнути утворення конденсату.

Технічні характеристики системи опалення

Низькотемпературна система опалення із геотермальним тепловим насосом NIBE F1145 (Швеція) 12 кВт що використовує п’ять геотермальних свердловин по 55 метрів. У кожній свердловині розміщені по два геотермальних зонда із заводськими наконечниками для збільшення теплоз’єму та надійності. Тепловий насос забезпечує опалення будинку та приготування гарячої води у 300 л. бойлері зі збільшеним теплообмінником. Погодозалежна автоматика керує роботою теплового насосу, контуром радіаторів і конвекторів, контуром теплої підлоги, контуром гарячого водопостачання, циркуляції ГВП. Застосування буферної ємності дозволяє: зменшити навантаження на компресор, знижуючи частоту запусків; збільшити економічність системи за рахунок розігріву буферної ємності під час нічного тарифу; дає можливість підключення твердопаливного котла. Тепловий насос має базове підключення до мережі інтернет, що дозволяє безкоштовно та віддалено контролювати роботу системи опалення. Абонентська плата в 17 євро дозволяє не тільки контролювати, а й дистанційно керувати системою опалення з телефону чи ноутбука/ПК.

Параметри геотермального теплового насоса NIBE F1145 12 кВт:

COP – 4,79 (при 0/35 ° С); максимальна температура подачі 65 ° С (від компресора); температура гарячої води до 56 ° С (від компресора); насоси розсільного та опалювального контурів мають частотне управління; є можливість застосування вбудованого електричного нагрівача 2/4/6/9 кВт. Є базове підключення до мережі інтернет. Просте оновлення прошивки теплового насоса через порт USB.

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу