Проект “Зазим’є” – котедж 300 м2 – повітряний тепловий насос MITSUBISHI ELECTRIC Zubadan 14 кВт

Будинок 300 кв.м. Модернізація системи опалення — установка повітряного теплового насосу MITSUBISHI 14 кВт і підключення до існуючої системи опалення на газовому конденсаційному котлі. Повітряний тепловий насос забезпечує економічне опалення і гаряче водопостачання в основній температурній зоні нашого регіону. При температурах нижче -11 С, відбувається підключення газового котла, для підтримки опалення, оскільки встановлена ​​в будинку система опалення не є низькотемпературної.

На сьогоднішній момент у всьому світі відбувається впевнений перехід систем опалення на саму передову технологію виробництва тепла – на теплові насоси. Тема установки теплових насосів в Україні дискредитована великою кількістю некоректно працюючих систем з тепловими насосами. Чому так, розглянемо окремо. Саме тому був дивним дзвінок – НЕ насторожений ( «чи буде нормально працювати?»), а із нормальним побажанням: «У знайомих встановлений тепловий насос, прекрасно працює, опалення дешеве. Я теж хочу встановити, поки немає морозів».

Зі складнощів проекту – котедж не новий, утеплення по сьогоднішнім вимогам слабке, система опалення розрахована на досить високі температури подачі (тобто не низькотемпературна). Після розрахунків було прийнято рішення встановити повітряний тепловий насос, який забезпечує досить високу ефективність у середньорічній температурі нашого регіону (COP> 3) і значно дешевше геотермальних теплових насосів. Опалення будинку і приготування гарячої води від теплового насоса відбувається до -11 С ° (розрахункова точка бівалентності). Нижче цієї температури, повітряний тепловий насос не може забезпечити необхідну температуру подачі, тому система перемикається на роботу від газового котла. Такі опалювальні системи на основі повітряного теплового насоса, які працюють спільно з теплогенераторами на іншому типі енергоносія часто називають гібридними. Монтаж повітряного теплового насоса складається із кількох пунктів:

  • встановлення зовнішнього блоку;
  • введення утепленого фреонового контуру в котельню;
  • підключення теплообміннику фреон-вода, що буде віддавати тепло системі опалення;
  • підключення та налаштування автоматики управління.

Монтаж теплового насоса, запуск і настройка системи на повітряному тепловому насосі, зайняло три дні. Система показала високу ефективність у режимах опалення і приготування гарячої води з роботою в повністю у автоматичному режимі.

Технічні характеристики системи опалення

Система опалення на повітряному, інверторному (змінна потужність) тепловому насосі MITSUBISHI ELECTRIC Zubadan 14 кВт, з середньорічним коефіцієнтом перетворення COP> 3, максимальною температурою подачі 60 С. Тепловий насос забезпечує ефективне опалення і приготування гарячої води в діапазоні зовнішніх температур до – 11 ° С , після чого автоматично запускається конденсаційний газовий котел. Тепловий насос повністю захищений від заморожування при знеструмленні в морози завдяки конструкції з гріючим фреоновим контуром зовнішнього блоку. Теплообмінник фреон-вода встановлюється в котельні, що гарантує повний захист від заморожування зовнішнього блоку при аварійному відключенні електрики.

Параметри повітряного теплового насоса MITSUBISHI ELECTRIC Zubadan:

інверторний (змінна потужність) тепловий насос Zubadan 14 кВт, з середньорічним коефіцієнтом перетворення COP> 3, максимальною температурою подачі 60 ° С. Технологія двухфазного вприскування в компресор хладагенту фактично перетворює однокомпресорний тепловий насос в двокомпресорний, що дозволяє впевнено застосовувати Zubadan навіть в арктичному кліматі за температур -30 ⁰С

Проект успішно завершений, з виконанням всіх вимог і перейшов в етап сервісного супроводу