Для чого потрібен тепловий насос?

Найбільш актуальними причинами популярності теплових насосів можна назвати мінімізацію витрат на опалення і максимальний рівень комфорту.На сьогоднішній день в розвинених країнах діють різні держдотації на монтаж теплових насосів і тому вони стали доступними та окупними для простого населення.

Подібна підтримка від держави в нашій країні, на жаль, відсутня, крім того, на теплові насоси високе ввізне мито і тому їх використовують тільки забезпечені люди. Чому ж вони залишаються затребуваними? На це є кілька причин:

  • власники теплових насосів не залежать ні від проблем з газом, ні від сервісних служб, ні від інших зовнішніх факторів;
  • теплові насоси забезпечують найбільшу автономність;
  • будинки з тепловими насосами мають комфортне опалення, гарячу воду і функцію охолодження в жарку пору, до того ж це все безпечно і економічно.

Звісно, слід розуміти, що на початку окупність теплового насоса буде дорівнює нулю. Його можна порівняти з якісною іномаркою – якщо важлива надійність і термін експлуатації, то це вигідно, але якщо потрібно, щоб швидко окупилося, краще віддати перевагу вітчизняній малолітражці.

Підрахунки показують, що не має сенсу встановлювати геотермальний тепловий насос, якщо площа будинку складає менше 200 м2, оскільки вигідніше і практичніше придбати більш дешевий настінний газовий котел і, завдяки малим обсягами споживання, використовувати економні тарифи на газ.