Дублювання котлів

При проектуванні котельні з потужністю понад 40 кВт, часто застосовуємо дублювання котлів (каскад). Це підвищує надійність системи опалення (якщо виходить з ладу один котел, то інші можуть частково або повністю покрити необхідну теплове навантаження)і підвищує економічність системи (звичайні котли втрачають досить багато ефективності при роботі на частковій потужності)

Коли проектується котельня, потужність якої перевищує 40 кВт, як правило, застосовується дублювання котлів, яку ще називають каскадом. Це робить систему опалення надійніше, так як при поломці одного котла все решта покривають, хоча б частково, необхідну теплове навантаження. До того ж каскад дозволяє зробити більш економічною систему опалення, на відміну від звичайних котлів.

Більшість компаній рекомендують замовникам передбачати монтаж запасного котла, який працює на іншому паливі, або навіть встановити його заздалегідь. Найчастіше використовуються зв’язки основного і газового котла, резервного і твердопаливного, резервного і електричного, піролізного та основного.