Принцип роботи геліоустановки для підтримки опалення та нагріву гарячої води

Розглянемо на прикладі використання комбінованого накопичувача (бак в баку). Основа принципу роботи геліоустановки для підтримки опалення полягає в підвищенні температури теплоносія зворотного трубопроводу опалення,тому ідеальним варіантом їх застосування є низькотемпературні системи опалення.

Нагрітий в сонячних колекторах теплоносій, надходить на високопродуктивний теплообмінник, розташований в нижній частині комбінованого накопичувача. Теплообмінник нагріває опалювальну воду, що знаходиться в накопичувачі, а вона в свою чергу, передає тепло бойлеру, вбудованому в верхній частині корпусу накопичувача. Якщо температура гарячої водопровідної води у внутрішньому бойлері нижче заданої, догрів проводиться вбудованим теплообмінником, до якого через другий триходовий клапан насосної групи підключається зовнішній теплогенератор. Коли температура опалювальної води, в основній частині накопичувача, піднімається вище температури в зворотній лінії системи опалення, перший триходовий клапан насосної групи включається таким чином, щоб зворотна лінія системи опалення проходила через накопичувач, де вона нагрівається від геліоустановки.

Особливості в проектуванні і монтажі геліосистем для підтримки опалення та нагріву гарячої води

  • застосовуються більш потужні трубчасті вакуумні колектори, істотно збільшується колекторне поле і обсяг водонагрівача в порівнянні з геліосистемами тільки для нагрівання водопровідної води.
  • для зниження надлишкового надвиробництва тепла влітку, ідеально застосовувати нагрівання басейну.
  • рекомендується застосовувати більш крутий нахил установки сонячних колекторів (45 ° 60 °), що дозволяє одночасно зменшити надлишки тепла влітку і поліпшити умови потрапляння променів навесні, восени і взимку.
  • застосовувати геліосистеми з підтримкою опалення найдоцільніше з низькотемпературними системами опалення (тепла підлога, теплі стіни).