Принцип роботи сонячних колекторів для приготування гарячої води

Від нагрітих сонцем колекторів тепло надходить в теплоносій. Після того, як температура теплоносія стала вище, ніж температура води в бівалентному водонагрівачі (включає в себе два теплообмінника) починає працювати насос і подає в теплообмінник теплоносій, який чи своє тепло воді. Коли температура води досягає необхідного рівня, насос припиняє функціонувати. У разі недостатнього сонячного випромінювання або в нічний час, вода підігрівається за допомогою верхнього теплообмінника, який працює з будь-яким традиційним видом котла. Геліосистем можна поєднувати з будь-якими різновидами котлів, включаючи електричні, газові або дров’яні водонагрівачі.

Проектування і установка геліосистем має цілу низку своїх особливостей. Найкраще в якості колектора використовувати плоскі сонячні колектори, оскільки їх конструкція забезпечує системі працездатність навіть влітку в моменти перегріву і закипання.

У найбільших кількостях гаряча вода, як правило, використовується вранці і ввечері, тобто в той час, коли сонце не здатне дати потрібне тепло для нагріву. У зв’язку з цим, щоб впорається з такими потребами оптимально користуватися водонагрівачами, які мають великий обсяг. Але при цьому, його обсяг не повинен бути і надмірно великим, оскільки найчастіше водонагрівач не справлятиметься з роботою і автоматично стане підключатися основний нагрівач, що ніяк не сприяє економії.