Принцип роботи теплового насоса

Тепловий насос – це холодильник “навпаки”. Він переносить розсіяне тепло з навколишнього середовища у Ваш будинок. Тепло грунту передається розсолу (суміш води і антифризу), що проходить через вертикально розташовані грунтові зонди, і подається у випарник теплообмінника теплового насоса.

У випарнику холодоагент (фреон), нагріваючись від розсолу до 6С °, закипає і перетворюється на пару. Нагріта пара потрапляє в компресор, в якому цей пар стискається і при цьому його тиск і температура збільшуються. Далі фреон з температурою 35-65С ° потрапляє в теплообмінник, де він конденсується і віддає тепло воді, яка надходить в систему опалення. Далі на шляху рідини високого тиску встановлений скидний клапан, що знижує тиск холодоагенту, після чого він знову потрапляє у випарник, замикаючи цикл. Розсіл, віддавши тепло в випарнику, охолоджується до -2С ° і надходить в грунтовій зонд, де знову відбирає тепло від грунту і потім надходить у випарник.

Тільки геотермальний тепловий насос, що використовує тепло ґрунту, незалежно від пори року, завжди буде мати максимальний і постійний ККД.

Тепловий насос в літній період може працювати на охолодження, віддаючи тепло контуру грунтових зондів, і охолоджуючи робочу рідину.