Регулювати систему теплої підлоги можна за двома принципами – в залежності від температури в приміщенні і в залежності від температури зовні.
Якщо використовується регулювання теплої підлоги по температурі в приміщенні, то потрібне значення виставляється на кімнатному термостаті (в кожному приміщенні) і безперервно підтримується. Швидко отримати необхідну температуру не вийде – це пов’язано з чималою інерційністю даної системи обігріву. Наприклад, коли вночі температура на вулиці знижується і дається сигнал на відкриття контуру статі, то лише ближче до ранку температура відчутно підвищиться. Коли контур буде відключений, то ще протягом кількох годин температура буде рости – це може не тільки занадто сильно нагріти приміщенні, але і стати причиною неекономного використання енергоносія.
При регулюванні підлогового опалення по температурі зовні, теплі підлоги нагрівають приміщення більш своєчасно. Як тільки змінюється погода на вулиці, відбувається розрахунок подачі необхідного тепла від котла, що забезпечує поступову зміну температури у всіх приміщеннях одночасно. Залежна від погоди автоматика дає можливість вночі змінювати температури – з комфортною на трохи знижену. Щоб компенсувати інерційність даної системи опалення, інтервал зниженої температури слід зрушувати приблизно на 4-5 годин.
В процесі проектування і монтажу теплої підлоги частіше використовується другий варіант регулювання температури, а також даються конкретні рекомендації з прокладання кабелю для автоматики контролю температури в кожній кімнаті, так як в подальшому це все-таки може знадобитися.